Categories

Pomiary 

Czy słyszałeś kiedykolwiek o uprawie roślin w growboxie? Najpewniej nie i chciałbyś spytać, co ona oznacza. Dzięki poniższemu artykułowi, bez problemu zorientujesz się w sytuacji i będziesz wiedzieć, czym owy growbox jest, oraz jak się go konstruuje. Growbox jest po prostu pomieszczeniem, które umożliwia hodowlę roślin wymagających właściwych i stabilnych warunków atmosferycznych. W małym pomieszczeniach prościej jest zapewnić takie czynniki, jak odpowiednia temperatura, właściwy poziom nawilżenia – a te aspekty mają kluczowe znaczenie w rozwoju roślin. Rozmiar pomieszczenia cechuje duża dowolność – warunkowane jest to tylko rośliną, jaką chcemy uprawiać, a także możliwościami finansowymi. Budowla, która ma być wykonana w sposób profesjonalny i fachowy winna charakteryzować się obecnością specjalistycznych urządzeń, takich jak na przykład czujniki, dzięki którym mozliwe jest utrzymanie właściwych warunków klimatycznych. BUDOWA GROWBOXA W KILKU KROKACH Nawet najbardziej wymagające rośliny można hodować w pomieszczeniach – pod warunkiem, że będzie ono zbudowane w odpowiedni sposób. Aby jednak móc cieszyć się z uprawy, należy przede wszystkim zastanowić się, jak zbudować growbox i co powinno w nim być, by rośliny rozwijały się bez problemu na każdym etapie wzrostu. Pomieszczenie uprawowe może być takiej wielkości, jak mały pokój, a w minimalnej wersji – powinno posiadać rozmiar większego opakowania kartonowego. Winne w nim się znajdować czujniki, by móc dokonywać pomiarów temperatury, wilgotności i aby je kontrolować w sposób dokładny. Należy również zapewnić odpowiednie oświetlenie, gdyż zamknięte pomieszczenia charakteryzują się brakiem dostępu do światła słonecznego. Trzeba wtedy zainwestować w odpowiednie lampy, a także w specjalne folie, które sprawią, że światło nie wydostanie się poza pomieszczenie. Warto również zadbać o właściwą cyrkulację powietrza, dlatego też trzeba zakupić wentylatory, dzięki czemu wysoka temperatura od nagrzanego powietrza nie będzie utrzymywać się przez dłuższy czas, co w przeciwnym wypadku niekorzystnie odbiłoby się na roślinach. Jeżeli hodowca będzie pamiętać o tych podstawowych zasadach, to będzie on w stanie wykonać pomieszczenie, które spełni wszystkie wymogi nawet tych najbardziej wymagających roślin.

Subcategories

  • Urządzenia pomiarowe

     Wszystkie mierniki i monitory PH EC są produkowane przez znanych producentów i wykazały doskonałą jakość wykonania oraz niezawodną dokładność pomiaru w codziennym użytkowaniu w pomieszczeniach. Nasz asortyment mierników pH EC , konduktometrów  został opracowany z wielką starannością i jest przyjazny dla klienta.

  • Płyny, fluidy...

    W kategorii znajdą Państwo niezbędne płyny i perparaty do kalibrowania i czyszczenia  mierników, monitorów PH EC. pH metrów

  • Stacje pogody

    Przy uprawie wewnątrz pomieszczenia temperatura, wilgotność poziom dwutlenku węgla w growboxie jest bardzo ważny. W kategorii znajdą Państwo urządzenia pomiarowe od podstawowych termometrów analogowych po laboratoryjne urządzenia pomiarowe. 

  • Pozostałe
per page
Showing 1 - 24 of 160 items