Termoregulator Termostat - regulator temperatury

Review(s)

Termoregulator RT 2 służy do mierzenia, regulowania i stabilizacji temperatury wszędzie tam gdzie jest potrzeba ustawienia stałej temperatury, nie tylko w pomieszczeniach lub urządzeniach hodowlanych.

 • Download PDF
 • ajzu527

  ajzu527527
  Producent:

  New product


  169,00 zł (tax excl.)
  169,00 zł (tax incl.)

  Termoregulator RT 2 służy do mierzenia, regulowania i stabilizacji temperatury wszędzie tam gdzie jest potrzeba ustawienia stałej temperatury, nie tylko w pomieszczeniach lub urządzeniach hodowlanych.

  Do termoregulatora podłączone są : przewód zasilający o długości130cm i kabel zakończony czujnikiem ( termistor ) o długości ok.93cm.

  Czujnik umieszcza się w wybranym przez użytkownika miejscu, jak najdalej od źródła ciepła.

  Do termoregulatora można podłączyć wszystkie urządzenia, przedmioty grzewcze np. kable grzejne, grzałki, maty grzewcze, kamienie grzejne, żarówki specjalistyczne, ceramiczne emitery ciepła, promienniki podczerwieni, sztuczne kwoki i inne. Ważne, aby moc wszystkich urządzeń podłączanych do jednego termostatu nie przekroczyła 1000W bo tylko do takiej mocy działa termoregulator RT - 2.

  Sposób podłączania:
  Termoregulator jest bardzo prosty w obsłudze, wystarczy postawić go blisko terrarium lub inkubatora, lub innego miejsca gdzie ma być utrzymywana stała temperatura. Następnie należy do gniazda regulatora włożyć wtyczkę przewodu zasilającego z urządzenia grzewczego, ustawić żądaną temperaturę na pokrętle regulatora i umieścić czujkę temperatury w miejscu gdzie chcemy kontrolować grzanie, ale koniecznie jak najdalej od źródła ciepła. Na koniec wkładamy wtyczkę przewodu zasilającego termoregulatora do gniazda sieci elektrycznej 230V. Od tego momentu regulator będzie włączał i wyłączał grzanie z dokładnością około 0,2 °C. W celu ułatwienia kontroli działania urządzenia sterującego wyposażono go w lampkę kontrolną sygnalizującą włączanie urządzeń grzejnych.

  Dla większego bezpieczeństwa zwierząt, zaleca się kontrolowanie temperatury przy pomocy dodatkowego termometru.

  Dane techniczne:
  -Regulacja temperatury termostatu RT2 od 15 °C do 36 °C
  -Dokładność utrzymania temperatury +/-0,2 °C
  -Dokładność skalowania +/-0,5 °C
  -Maksymalna moc (wszystkich podłączanych urządzeń) 1000 wat.
  -Zasilanie: 230V/ 50Hz
  -Waga: ~250g
  -Pisemna 12 miesięczna gwarancja

  Customers who bought this product also bought:

  Podobne produkty z kategorii