System Hydroponiczny Nutriculture NFT Gro Tank 185x100xh15cm

Opinie

-system hydroponiczny GRO-TANK
-wymiary: 185x100xh15cm
-zbiornik o pojemności 100l
-standardowe zasilanie 230V
-skład zestawu: zbiornik, taca, pompa wody, nakładka na tacę.

 • Pobierz PDF
 • ajzu2035

  ajzu20352035
  Producent:

  Nowy produkt


  780,49 zł (netto)
  960,00 zł (brutto)

   


  -system hydroponiczny GRO-TANK
  -wymiary: 185x100xh15cm
  -zbiornik o pojemności 20l
  -standardowe zasilanie 230V
  -skład zestawu: zbiornik, taca, pompa wody, nakładka na tacę.
  -dopasowany do growboxów o wymiarach podstawy 240x120cm
  Dlaczego NFT jest lepsze od uprawy w donicach?
  -Szybszy wzrost i większa wydajność – oczekuj możliwości potrojenia wydajności w porównaniu z uprawą w mieszankach ziemnych
  - Prostota obsługi – w tego typu systemach nie ma żadnych skomplikowanych tabel nawożenia i możliwości pomyłki
  - Szybsze zbiory – to więcej cykli uprawnych w roku
  - Wydajność podlewania – jest wielokrotnie wyższa niż w innych systemach aktywnych
  - Nie można zasuszyć lub przelać roślin – krzaki pobiorą sobie jej dokładnie tyle ile w danej chwili potrzebują
  - Schludność i brak odpadków – w tego typu uprawach nie ma problemu z wszędzie zalegającymi torbami po ziemi i brudzie
  - Brak szkodników żyjących w glebie – jeżeli jej nie ma ich istnienie traci racje bytu


  NFT:

  NFT to skrót od angielskiego rozwinięcia nazwy tego typów zestawów do hydroponicznej uprawy roślin - Nutrient Film Technique, którego tłumaczenie na język polski brzmi: Cienkowarstwowe Kultury Przepływowe(CKP). Istota ich działania jest zawarta w nazwie tego systemu.
  Jest to aktywny system hydroponiczny, bardzo często wykorzystywany w komercyjnych uprawach różnych roślin. Rośliny rosną na tacach, do których jest pompowana pożywka tworząca na ich dnie cieniutka warstwę filmu zawierającego wszystkie niezbędne roślinom składniki odżywcze.

  Rozrastające się korzenie roślin z biegiem czasu tworzą zwartą mate korzeniowa podobna do grubego dywanu.

  Ciągły dostęp roślin do składników odżywczych i życiodajnego tlenu powoduje, ze w systemie tym rośliny rosną szybciej i dają większe plony. Dlatego właśnie znajdziecie je w tak wielu komercyjnych szklarniach.

  Jeśli rozmawiamy o zestawie hydroponicznym opartym o technikę NFT na czoło peletonu wysuwa się jeden produkt – NFT Gro-Tank.

  Zestaw NFT Gro-Tank jest pierwszym zestawem hydroponicznym przystosowanym na potrzeby domowych hodowców. Został on wynaleziony w Wielkiej Brytanii w latach 70tych poprzedniego stulecia i przez te ponad trzydzieści lat nie zawiódł jeszcze żadnego ogrodnika. Ma on maksymalnie 30 cm wysokości, a więc twoje rośliny będą miały dużo miejsca na rozwój do linii lamp. Jest wyposażony w niecieknący zbiornik, a więc idealnie nadaje się na poddasza, do sypialni i wynajmowanych mieszkań, gdzie strugi wody cieknące po ścianach nie są tym, co chcielibyście zobaczyć.

   


  Kiedy można przesadzić rośliny do zestawu NFT Gro-Tank?

  Najważniejszy jest dobrze rozwinięty system korzeniowy twoich roślin. Jeżeli uprawiasz w kostkach z wełny mineralnej zerwij plastikową obwolutę i poczekaj, aż zdrowe, białe korzonki będą wystawać z każdej strony kostki. Jeżeli używasz na początku gleby lub kokosu usuń doniczki i sprawdź jak rozwinięty jest system korzeniowy twoich sadzonek.

  Jak powinno się rozmieszczać rośliny na tacach?

  Systemy NFT Gro-Tank umożliwiają dowolne rozmieszczenie roślin na tacach. Sprawdzają się bardzo dobrze z technika morza zieleni – dużo małych roślin i bardzo krótki okres wegetacji. Można także w nich uprawiać gigantyczne rośliny. Wszystko zależy od waszych preferencji, techniki uprawy i odmiany, jaką macie zamiar uprawiać.

  Na jakie wartości EC wyskalować pożywkę?

  W technice NFT nie ma buforu pomiędzy pożywką, a systemem korzeniowym roślin, dlatego też wymaga on stosowania nieco niższych dawek nawozów niż inne techniki hydroponiczne. Rozpocznij od połowy zalecanej przez producenta dawki i stopniowo zwiększaj je do pełnej dawki w ciągu całego cyklu.

  Jak mocnym stężeniem nawozów uzupełniać zbiornik?

  Rośliny rosnące w pomieszczeniu pod lampami zawsze będą z pożywki pobierać więcej wody niż składników mineralnych, przez co poziom EC będzie stopniowo rósł. Kup dobry miernik EC i na bieżąco kontroluj sytuację.

  Jak często całkowicie wymieniać pożywkę w zbiorniku?

  Sugerujemy wymianę całej pożywki, co dwa tygodnie. Zapewni to roślinom optymalne warunki do rozwoju.

  Czy rośliny należy podwiązywać?

  Tak. W systemach NFT większe krzaki wymagają podwiązania ich. Szczególnie odmiany wysokowydajne pod końcem cyklu uprawy.

   

   

  Inne produkty z tej kategorii